Splav rieky Dunajec

Cena: 20 € / osoba

Plavba na tradičných drevených pltiach alebo raftoch do obce Lesnica, cez najväčší prírodný kaňon v strednej Európe. Najbližšie nástupné prístaviská pltní  sa nachádzajú iba 200 metrov od vášho apartmánu. Po ukončení splavu je možnosť sa naobedovať, alebo občerstviť pri goralskej hudbe. Cestu späť je možné absolvovať formou nenáročnej prechádzky, prípadne je možné využiť autobus, taxi službu alebo horské bicykle.

Čítať ďalej “Splav rieky Dunajec”

Turistika v Pieninách

Cena: zadarmo

Pieninský národný park ponúka mnoho turistických trás v prekrásnej prírode, kde najkrajšiou je výstup na Tri Koruny a na najkrajšiu skalu Pienin – Sokolicu. Turistiku v Pieninách dĺžkou a obtiažnosťou môžu využívať návštevníci podľa svojej fyzickej dispozície. To isté platí pre cykloturistiku, ktorá množstvom, rozmanitosťou a rôznorodou náročnosťou uspokojí každého milovníka cykloturistiky.

Čítať ďalej “Turistika v Pieninách”

Návšteva kláštora a múzea

Cena: 5 € / vstup (dospelý)

V obci Červený Kláštor (4 km) sa nachádza mníšsky barokový kláštor s neskorogotickými prvkami. V jeho objekte je v letnej sezóne denne prevádzkované múzeum, ktoré tvorí historická, národopisná a lekárnická expozícia. Nachádza sa tu známy herbár slávneho bylinkára a mníšskeho lekárnika frátra Cypriána, ktorý v Pieninách a blízkych Belianskych Tatrách nazbieral a v 4 jazykoch popísal 283 druhov rastlín.

Čítať ďalej “Návšteva kláštora a múzea”